0543 229 0707

İŞİNE AŞIK BİR KADIN: İPEK YAFAY

İpek Yafay, Magie Cancep Flowers isimli firmasının kuruluş hikayesini şu şekilde anlatıyor: “Magie Concept Flowers firmamı kurmadan önce üniversitede okur iken KOSGEB Genç Girişimci Programında Hamile Kadınların bebeklerini geliştiren sabun ve doğal ürünler projem ile 47 bin lira destek kazandım. Bunun ile birlikte Kariyer park Uzman okulunu kurdum. Bünyesinde Kariyer istasyonu RG Danışmanlık İMAC Turkey Brand isimlerini de barındıran firmam üniversite öğrencilerine yönelik uzmanlık programları ve sertifikalandırma programları düzenliyordu. Kariyer Park üniversite den mezuniyet ile iş bulma süresi arasında geçen sert süreci tamponlamak ve onları iş hayatına bir adım daha yaklaştırmak amacı ile kurulmuştur. 6 ayda 5 farklı marka ve kuruluş ile büyüttüğüm firmamı 8. ayda kar aile devrettim ve Eskişehir’e döndüm.”

SAHADA DA BAŞARILI İR İŞ KADINI

Kısa süren sürecin ardından Dünyanın en büyük bitki besleme firması olan Timac Agro ‘da 3 yıl boyunca arazide teknik danışman olarak çalışan Yafay,  arazide Patates, Arpa Buğday, pancar vb. tarla bitkileri yetiştirdi. İşini çok sevdiğini “Şüphesiz ki arazide olmak bir canlının yetiştiriciliğini üstlenmek ve hiç konuşamayan bir bitkinin ne istediğini anlayıp kendi isteğinize göre yön vermek hayatım boyunca en severek yaptığım işler arasında kalacak” diyerek açıklayan İpek Yafay, “İşim gereği günlük 500 km yol yapmam gerekiyordu. Ufak bir kaza sonucu uzun saatler yol gitmeyi göze alamadığım için işimden ayrılmak zorunda kaldım. Ancak toprakta günlük 12 saat mesaisini geçiren ve bitki yetiştirmenin huzurunu bulan biri olarak Magie serüveni yavaşça beni kendine doğru çekti” şeklinde konuştu.

“Göz bebeklerimiz Çocuklar”

Gelişen ve aynı zamanda kirlenen dünyada en çok önemi çocuklara veren başarılı iş kadını Yafay “Onlara tabletler dışında bir hayat olduğunu anlatabilmek ve bir bitkinin sorumluluğunu verebilmek en öncelikli hedeflerimiz arasında. Şüphesiz çiçekler çocukların bile anlayabileceği kelimelerdir” diyerek çocuk ve doğa sevgisini de bir adım öne çıkardı.

HEDEF ÇOK BÜYÜK

Kuruluşlarının 4. Ayında çok uzun bir yol kat eden İpek Yafay, şehirlerde Magie yaşam bahçelerini kurabilmek için çok çalışmak ve başarmak gerektiğini söylüyor.

Eskişehir Web Tasarım